Více informací

Zimní pneumatiky – nejlepší zimní pneu


Zimní pneumatiky – nejlepší zimní pneuOpět je tady zima a pro motoristy nastává doba výměny letních pneumatik za zimní. Žádný řidič by výměnu pneumatik neměl podceňovat. Nejen že na správném obutí závisí životy řidičů, ale navíc výměna z letních na zimní je daná zákonem. Poradíme vám, jaké pneumatiky jsou ty nejlepší.
Použití zimních pneumatik se vzorkem o hloubce nejméně 4 mm (u vozidel do 3,5 tuny) musíte mít na celém území České republiky od 1. listopadu do 31. března. Ruku na srdce, už máte přezuto? Na českém trhu je možné vybrat z celé řady kvalitních pneumatik. Skladba, konstrukce a materiál zimních pneumatik odolávají nízkým zimním teplotám a umožňuje bezpečnou jízdu. Celé vozidlo se lépe ovládá a je bezpečnější.
 
Nejlepší zimní pneumatiky
Testy nezávislých organizací, sdružení, médií a výrobců pneumatik vám objektivně zhodnotí jednotlivé modely a vybere ty nejlepší. Výběr vhodných pneumatik můžete učinit z pohodlí domova. My jsme pro vás vybraly 3 modely těch nejlepších zimních pneumatik, které se už několik let drží na předních příčkách.
 
Dlouholetý výtěz testů Continental WinterContact TS 860 S prošel deseti podrobnými testy, ve kterých 8 krát zvítězil. Tyto pneumatiky mají vynikající výkon na sněhu, nejlepší brzdný výkon pro maximální bezpečí, skvělý handling na suchu a nízký valivý odpor pro snížení spotřeby paliva. Díky speciální konstrukci trakčních lamel a nově navržených sněhových drážek dochází k lepšímu spojení se sněhem, což výrazně zvyšuje přilnavost a pohodlí při handlingu na zasněžených silnicích. Z vlastních zkušeností mohu tyto pneumatiky jedině doporučit. I na té nejzasněženější silnici vám auto bude krásně a hlavně bezpečně „sedět“ na vozovce.

 
Barum Polaris 3 jsou ideální pneumatiky pro ekonomicky založené řidiče. Nízká úroveň opotřebení prodlužuje životnost pneumatik a jejich nízký valivý odpor přispívá k menší spotřebě paliva. Výborná akcelerace na zasněžené vozovce a perfektní brzdný výkon zajisté každý ocení.


 
Matador MP 54 Sibir Snow mají poměrně agresivní design, který ale zajišťuje dobré jízdní vlastnosti a vyvážený kilometrový proběh v porovnání s předchůdcem Matador MP 52 Nordicca Basic. Skvělé jízdní a brzdné vlastnosti, snížení efektu aquaplaningu a velmi dobrá ovladatelnost na mokré vozovce. Přesně těmito slovy se dá tento typ pneumatik charakterizovat.
 
Magická čtyřka závěrem
Co říci závěrem? Zapamatujte si pravidlo čtyř.
  1. Přezouváme všechny 4 pneumatiky
  2. Používáme je 4 roky
  3. Desén u osobního vozu musí mít min 4 mm
  4. Na zimních pneu jezdíme nejméně 4 měsíce v roce

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Zahradní pergoly, příjemné místo pro relaxaci Toužíte po příjemném, relaxačním a pohodlném pobytu na zahradě? Moderní pergola... více ...
​Kvalitní náhradní díly Víte, čím lze eliminovat rizika na silnicích? Je to tak snadné! Stačí se... více ...
Výlet na Moravu Konec léta doslova vybízí ještě k úplně poslednímu výletu. Chcete nějaký... více ...

Nejčtenější články


Repasovaný nebo nový vstřikovač? Pokud Váš vůz ztrácí výkon, motor vydává divné zvuky, kouří či má zvýšenou... více ...
​Autobaterie podle typu vozidla aneb jak vybrat autobaterii pro váš vůz Pokud jste si koupili automobil nebo o tom teprve přemýšlíte, musíte počítat... více ...
​Modely aut z celého světa Jste sběratel modelů aut? Potom jste na správném místě. Po následujících... více ...

Kontakt:

Najdete nás: