Více informací

​Nejlepší letní pneumatiky aneb proč přezout na letní pneu


​Nejlepší letní pneumatiky aneb proč přezout na letní pneuSprávná doba, kdy přezout na letní pneumatiky se odvíjí od zákona o využívání zimních pneumatik (povinnost zimních pneu platí od 1. Listopadu do 31. Března). Pokud se chcete vyhnout pokutě a být naprosto v klidu a bez starostí, přezout na letní pneumatiky můžete od 1.dubna. Tak jak to ale bývá, zákon není až tak jednoznačný, přezout na letní pneu můžete i dříve. Kdy? Obecně lze říci, pokud venkovní teplota stabilně neklesá pod 7°C.
V České republice není povinnost přejít na letní pneumatiky, jak je tomu např. v Itálii. Dokonce je spousta řidičů mezi námi, kteří jezdí na sjetých zimních pneumatikách, což není vůbec vhodné z hlediska bezpečnosti a také ekonomičnosti.
 
Letní pneumatiky
Na rozdíl od zimních pneumatik jsou letní tvrdší a jejich specifická struktura je vhodnější do vyšších letních teplot. Zimní pneu ztrácí v teplotě přilnavost, a proto je lepší přejít na tvrdší letní směs.
Dalším patrným rozdílem je dezén letních gum. Ty mají větší počet drážek, lépe odvádějí vodu a lépe přilnou na mokrou vozovku.
Nevýhody zimních pneumatik v létě je hned několik: rychle se opotřebují, s teplem se zvyšuje jejich brzdná dráha, při brždění dochází k většímu opotřebení běhounu a zvýšené spotřebě paliva, mají nižší přilnavost k vozovce, jsou méně ovladatelné při směru jízdy, jsou hlučnější než letní pneumatiky a bohužel zvyšují emise spalin a výfukových plynů.
 
Typy pneumatik
Continental SportContact – tyto pneumatiky vám umožní špičkový zážitek z jízdy, bezpečné pneu na jakékoliv vozovce, jsou maximálně stabilní a to i při vysokých rychlostech až do 350km/h. Tento druh pneumatik dokonce vyhrál vítěze v testu magazínu AutoBild Sportscars. V případě, že stále nemáte na svém čtyřkolovém miláčku správné obutí, mohu tyto pneumatiky jedině doporučit.
Continental ContiPremiumContact 5 – v testu magazínu AutoBild se umístil tento typ hned na druhém místě, zajišťují mimořádně komfortní jízdu, excelentní brzdný výkon na mokré i suché vozovce, precisní handling, nízká hlučnost při jízdě a navíc jsou vysoce ekonomické. Bohužel jejich malá nevýhoda jsou poměrně vysoké pořizovací náklady.
Continental PremiumContact - patří mezi nejlepší letní pneumatiky, které mají maximální brzdný výkon na mokru, vyšší komfort jízdy díky vylepšenému výkonu pneumatiky, sportovní styl jízdy umožňuje díky novému designu lepší handling. Maximálně bezpečné, stabilní a dlouhou životností. Co u těchto pneumatik mimo jiné oceníte, je snížení exteriérového hluku.
Continental ContiEcoContact 3 – mají kratší brzdnou dráhu na suchu i mokru, výborný handling v mimořádných situacích, zaručí vám nižší spotřebu paliva a vysoký jízdní komfort a nízkou hlučnost. Tyto tiché pneumatiky mají bohužel jeden slabý nedostatek v aquaplaningu.
 

Continental SportContact


Continental ContiPremiumContact 5

Slovo závěrem
Pokud si chcete pořídit vysoce kvalitní letní pneumatiky, zvolte Continental SportContact nebo Continental ContiPremiumContact 5, budete mimořádně spokojeni. Myslete na váš vůz, nejen že snížíte náklady, budete jezdit bezpečněji a ekonomičtěji, ale také komfortněji a prospějete přírodě kolem vás.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


​Zahradní pergoly, příjemné místo pro relaxaci Toužíte po příjemném, relaxačním a pohodlném pobytu na zahradě? Moderní pergola... více ...
​Kvalitní náhradní díly Víte, čím lze eliminovat rizika na silnicích? Je to tak snadné! Stačí se... více ...
Výlet na Moravu Konec léta doslova vybízí ještě k úplně poslednímu výletu. Chcete nějaký... více ...

Nejčtenější články


Repasovaný nebo nový vstřikovač? Pokud Váš vůz ztrácí výkon, motor vydává divné zvuky, kouří či má zvýšenou... více ...
​Autobaterie podle typu vozidla aneb jak vybrat autobaterii pro váš vůz Pokud jste si koupili automobil nebo o tom teprve přemýšlíte, musíte počítat... více ...
​Modely aut z celého světa Jste sběratel modelů aut? Potom jste na správném místě. Po následujících... více ...

Kontakt:

Najdete nás: