Více informací

Výlet na Moravu


Výlet na MoravuKonec léta doslova vybízí ještě k úplně poslednímu výletu. Chcete nějaký typ na krásnou dovolenou na Moravě? Zkuste Pálavu. Vždyť už svou historií se jedná o nejdéle osídlené místo v Čechách. Právě odtud pochází nález keramické sošky Věstonické Venuše a také odkryvy pravěkých tábořišť lovců mamutů. Mimo bohatou historii je Pálava známá také vínem. Nechte se inspirovat!
 
Jižní Morava
Oblast Pálavy patří k místům, které lidi přitahovala odnepaměti. Jejímu kouzlu neodoláte ani vy. Můžete se na výletě vydat do historie a obdivovat památky městské památkové rezervace, zříceniny hradů apod. Jestliže se podíváte do pálavské krajiny na jaře, vryjí se vám do paměti vzácné příklady stepí, které neuvěřitelně krásně kvetou kosatci a hlaváčky. Najdete tu také kus nefalšovaného lužního lesa.
Jestliže patříte mezi milovníky moravského vína a zajímá vás vinařství, pálavské vinice a sklepní oblasti, doporučuji vám, vydat se po naučné vinařské stezce. Jedna z nich začíná na mikulovském zámku. Pálava svou vinařskou tradicí doslova žije a nejlépe to uvidíte v době sklizně, tedy vinobraní.

Co stojí za to?
Při návštěve Moravy doporučuji navštívit a prohlédnout si: Dunajovické kopce, Křivé jezero, Galerie Miulovské Rudolfinum, Kostel sv. Cecílie a kostel sv. Jana Křtitele, kostel sv. Mikuláše, Pevnost Mikulov, Rozhlednu U Křížku, muzeum čs. Opevnění U Starého Lomu.
Obec Pavlov leží na úpatí Děvína. Na území Pavlova osídleno už v pravěku lovci mamutů. 24. května 1995 byla obec Pavlov prohlášena za památkovou rezervaci. Památkově chráněným objektem však není pouze zřícenina hradu Děvičky, ale i dvakrát přestavěný kostel sv. Barbory, jenž je patronkou mnoha řemesel.


 
Ubytování
Řešíte-li otázku vícedenní dovolené, levné ubytování Pavlov vám poskytuje Pension Florián, který se nachází ve vinařské obci Pavlov, přímo pod zříceninami hradu Děvičky. Celková kapacita 21 lůžek i s přistýlkami je rozložena v 5 pokojích a jednom apartmánu. Pension lze využít nejen pro rodinné ubytování, ale také např. pro firemní akci.
Na Pension Pavlov si můžete udělat rezervaci předem, ať máte 100% jistotu kvalitního ubytování. Vzít s sebou můžete i vaše čtyřnohé miláčky, i na ty je penzion připraven.

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Zapůjčili jste si auto na testovací jízdu a poškodili ho? Pojištění odpovědnosti vás ve štychu nenechá Už jste si někdy půjčili auto na testovací jízdu? Pokud jste v minulosti kupovali... více ...
​Zahradní pergoly, příjemné místo pro relaxaci Toužíte po příjemném, relaxačním a pohodlném pobytu na zahradě? Moderní pergola... více ...
​Kvalitní náhradní díly Víte, čím lze eliminovat rizika na silnicích? Je to tak snadné! Stačí se... více ...

Nejčtenější články


Repasovaný nebo nový vstřikovač? Pokud Váš vůz ztrácí výkon, motor vydává divné zvuky, kouří či má zvýšenou... více ...
​Autobaterie podle typu vozidla aneb jak vybrat autobaterii pro váš vůz Pokud jste si koupili automobil nebo o tom teprve přemýšlíte, musíte počítat... více ...
​Modely aut z celého světa Jste sběratel modelů aut? Potom jste na správném místě. Po následujících... více ...

Kontakt:

Najdete nás: