Více informací

​Turbo 2020


​Turbo 2020 Turbodmychadlo slouží k přeplňování agregátů a pomáhá zajistit vyšší výkon a točivý moment. Samotné turbodmychadlo je složeno ze dvou „skříní“ – z dmychadlové a turbínové. Rozpoznají se na první pohled. Každá je tvořena jiným materiálem. Turbínová z litiny, dmychadlová z hliníkových slitin. Ložiskový uzel, ve kterém rotuje hřídel, tyto dvě části vzájemně spojuje. Výfukové plyny se postarají o roztočení turbínového kola, které pohání dmychadlo. Další fází je nasávání čerstvého vzduchu a stlačení, díky čemuž se do spalovacího motoru dostane více směsi paliva se vzduchem. Hlavním nástrojem pro tyto zmíněné body je regulované turbodmychadlo.
 
Srdce motoru
Životnost turbodmychadla je závislá na pečlivé výrobě a použití kvalitních materiálů všech částí, včetně dynamického vyvážení kola kompresoru a hřídele. Turbodmychadlo je poměrně choulostivá část motoru, z důvodu vysokých obvodových rychlostí, až 200 000 otáček za minutu, vzniká největší opotřebení na ložiskách, které mohou v nejhorší fázi poškodit těsnící ucpávkové kroužky. Existuje několik rad pro řidiče, kterými by se měli řídit, aby jim v jejich automobilu turbodmychadlo vydrželo co nejdéle.
Hlavním a zásadním doporučením je, nevypínat turbodmychadlem přeplňovaný motor hned po jízdě za vyšší zátěže. Proč? Při vypnutí motoru se mimo jiné pozastaví také olejové čerpadlo, díky němuž dojde k pozastavení mazání a proudění oleje. Olej má funkci nejen mazací, ale také chladí (odvádí teplo). Pokud dojde k nárůstu teploty v ložiskovém uzlu, olej začne tzv. karbonovat. Zakarbonovaný olej se dá přirovnat k brusné patě, tedy nic dobrého na kluzná ložiska.
Nedoporučuje se ani brzké vytáčení motoru, pokud není zahřátý. S životností turbodmychadla souvisí také stav oleje, proto se olej pravidelně kontroluje a případně doplní.
Pokud zajistíte optimální provozní podmínky, uvádí se životnost ložisek turbodmychadla až 6000 motohodin. Obecně platí, že by se měla provést generální oprava turbodmychadla výměnnou opravárenské sady (nová ložiska a ucpávkové kroužky) po ujetí 150 000 km.
Na repasovaná turbodmychadla máte záruku 2 roky, mnohdy se opravdu vyplatí. Nejen díky své ceně ale také kvůli kvalitnímu provedení, kdy nemůžete poznat kvalitu od kupovaného produktu. Velice záleží na tom, kdo a jak turbo opravuje, zda používá originální díly a jestli je turbodmychadlo vyváženo a správně nastaveno.
 
Turbíny CZ s.r.o.
Česká rodinná společnost s 20 letou tradicí Turbíny CZ s.r.o. nabízí řadu výhod pro koncové zákazníky, autodílny i autoservisy. Jedná se o dodavatele rozsáhlého sortimentu turbodmychadel pro veškerá osobní a užitková vozidla. Specializují se na kompletní opravy turbodmychadel včetně repase, které provádí obratem výměnou za staré poškozené turbo. Zajišťují také prodej turbodmychadel od světových výrobců, jako jsou Garret, Mitsubishi, Holset, Schwitzer, Borg Warner a Turbo Systém. Turbodmychadla pro běžné značky vozidel jsou skladem v dostatečném množství, takže jsou schopni expedici provést obratem do 24 hodin.
Centrála této firmy je v Praze. Pokud potřebujete pomoci s výběrem turbodmychadla, kdykoliv volejte: +420 777 556 557. Obratem vyřeší, poradí, pomohou!Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Výkup aut aneb jak prodat auto Chcete vaše starší vozidlo prodat a pořídit si nové? Nevíte si rady, kde nabídnout... více ...
​Stěhujete se? Půjčte si dodávku! Někdy jsou chvíle, kdy potřebujete o něco větší auto než to, co máte. I když... více ...
​Turbo 2020 Turbodmychadlo slouží k přeplňování agregátů a pomáhá zajistit vyšší... více ...

Nejčtenější články


Repasovaný nebo nový vstřikovač? Pokud Váš vůz ztrácí výkon, motor vydává divné zvuky, kouří či má zvýšenou... více ...
​Autobaterie podle typu vozidla aneb jak vybrat autobaterii pro váš vůz Pokud jste si koupili automobil nebo o tom teprve přemýšlíte, musíte počítat... více ...
​Modely aut z celého světa Jste sběratel modelů aut? Potom jste na správném místě. Po následujících... více ...

Nejhledanější


š

Kontakt:

Najdete nás: