Více informací

Garáž bez chybičky - co nepodcenit?


Garáž bez chybičky - co nepodcenit?I naše auto, potřebuje svoje místo, a proto bychom neměli výběr a stavbu garáže podcenit. Dobře si rozmysleme, pro jaký vůz či vozy ji chceme využívat, a jaké by měla splňovat požadavky, abychom byli spokojeni. Pojďme se podívat na zajímavé informace, které se Vám určitě mohou hodit.

Zdivo, plech nebo dřevo?
Pro nenáročné je jistě vhodná varianta ze dřeva. Taková garáž nám poslouží jako dobrý úkryt pro auto před sněhem a deštěm, avšak její odolnost není tolik trvanlivá, a také pro případné škůdce v podobě zlodějů, poměrně snadnou kořistí. Samotná dřevostavba nás nevyjde draho a “autopříbytek“ můžeme zhotovit v řádu jenom několika tisíc korun. Pro ty, kteří chtějí něco odolnější se hodí plech. Ano plech má mnoho využití a pro stavbu garáže je vhodným materiálem, jako příklad lze uvést nerezový plech. Co se týče bezpečnosti, tak to můžeme být klidní – v tomto případě už je možné přidělat kvalitní dveře (a i jiná zabezpečení), takže skladování něčeho cennějšího by neměl být problém. Další věc, která nás potěší, je jistě ta, že plech snadno natřeme nějakou barvou a máme tedy garáž podle svých představ. Cenově nejnáročnější, avšak nejbezpečnějším řešením je garáž ze zdiva. Výhodou také je, že v zimě zde neumrznete, a naopak v létě se neupečete. Tenhle typ garáží patří asi k těm nejčastějším.

Podlaha
Zaměřit se na podlahu je dobrý nápad, abychom později nemuseli litovat, že jsme něco nedomysleli. Když si vezme v potaz, že na této zemi bude stát každý den několikatunové auto, je dobré zvolit betonovou podlahu. Mezi její výhody patří vysoká odolnost a snadná údržba, což jistě ocení každý. Neměli bychom také opomenout práh, který by popřípadě měl zamezit úniku kapalin z garáže, či do garáže.

Velikost a větrání
Velikost naší garáže se odvíjí od velikost auta, které zde chceme parkovat, avšak myslete na to, zda třeba v budoucnu nebudete potřebovat ještě jedno místo, nebo si zde třeba zhotovíte malou dílnu, a proto je dobré vždy počítat s nějakou rezervou. Kolem auta bychom měli mít možnost normálně projít, aniž bychom nějak o auto zavázeli.
Ano větrací otvory jsou také důležité. Výpary z výfuku musí pryč a vlhkost také přispívá ke vzniku koroze na našem vozu. Neznamená to, že musí mít naše garáž okna, vhodnější je umístit větrací otvory na zadní stěnu garáže a třeba ještě na vratech. V normě je uvedeno, že větrací otvory musí být opatřeny mřížkou a nesmí být uzavřené. Pokud si to můžeme dovolit dobrou vychytávkou je také vyhřívání daného prostoru, to také napomůže ke snížení vlhkosti.

Klíčová slova
garáž, stavba garáže, auto, stání na auto

Diskuse


Vložit komentář do diskuse

Jméno:
Zpráva:
Do diskuse prozatím nikdo nevložil žádný komentář.

Mohlo by vás zajímat


Zapůjčili jste si auto na testovací jízdu a poškodili ho? Pojištění odpovědnosti vás ve štychu nenechá Už jste si někdy půjčili auto na testovací jízdu? Pokud jste v minulosti kupovali... více ...
​Zahradní pergoly, příjemné místo pro relaxaci Toužíte po příjemném, relaxačním a pohodlném pobytu na zahradě? Moderní pergola... více ...
​Kvalitní náhradní díly Víte, čím lze eliminovat rizika na silnicích? Je to tak snadné! Stačí se... více ...

Nejčtenější články


Repasovaný nebo nový vstřikovač? Pokud Váš vůz ztrácí výkon, motor vydává divné zvuky, kouří či má zvýšenou... více ...
​Autobaterie podle typu vozidla aneb jak vybrat autobaterii pro váš vůz Pokud jste si koupili automobil nebo o tom teprve přemýšlíte, musíte počítat... více ...
​Modely aut z celého světa Jste sběratel modelů aut? Potom jste na správném místě. Po následujících... více ...

Nejhledanější


š

Kontakt:

Najdete nás: